Erasmus Programı

Erasmus programı, Avrupa'daki yükseköğretimin kalitesini artırmayı amaçlayan bir Avrupa Birliği eğitim ve öğretim programıdır. Bu amaçla Program, Avrupa'daki yükseköğretim kurumları arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. Bu ortaklıklar ve hareketlilik faaliyetleri Program tarafından mali olarak desteklenmektedir.

Detaylı bilgi için

ODTÜ Erasmus Programı

Erasmus Programı ile ilgili Avrupa Komisyonu sayfası

Erasmus Stajı

Erasmus Koordinatörü: Prof. Dr. Barış SÜRÜCÜ

Öğrencilerin Deneyimleri

Dila Bulanık
  

    Ben Dila Bulanık. İstatistik Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl bahar döneminde Erasmus Programı kapsamında Dortmund Teknik Üniversitesi'ne gittim. Pandemiye rağmen hayatımın en keyifli altı ayıydı. Erasmus Programı sayesinde hem akademik hem de sosyal ilişkilerde birçok deneyim kazandım. Yurtdışında tek başına yaşamak, farklı kültürlerden yeni arkadaşlar edinmek, daha fazla pratik yapma fırsatı bularak İngilizcemi geliştirmek ve Almanca'ya adım atmak bunlardan bazıları. Kısacası bu deneyimleri ve daha fazlasını yaşamak istiyorsanız elinizden geleni yapın derim!

Koray Akalın

Almanya'daki Dortmund Teknik Üniversitesi'nde harika bir Erasmus deneyimi yaşadım. Ufkumu genişletmek ve diğer kültürleri deneyimlemek için bir fırsattı. Asıl amacım İngilizcemi geliştirmek ve Almanca öğrenmekti. Ayrıca, sadece dil açısından değil, aynı zamanda sosyal becerilerimi geliştirme şansım oldu ve dünyanın her yerinden insanlarla güçlü ilişkiler kurdum.

Mert Öztürk

Benim adım Mert Öztürk. 2019 yılında Almanya'da Otto von Guericke Üniversitesi Magdeburg'da Erasmus deneyimi yaşadım. Bu deneyim sırasında, büyük bir uluslararası ailenin parçası olma şansım oldu. Farklı ülke ve kültürlerden bu insanlarla aynı atmosferde olmak benim için unutulmaz bir sosyal ve akademik deneyimdi. Erasmus sayesinde yabancı dilde yeni insanlarla iletişim kurarken özgüvenim arttı ve çeşitli eğitim yöntemlerini gözlemledim. Eğer dünya vatandaşı olmak isteyen biriyseniz bu ailenin bir parçası olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.


Son Güncelleme:
17/11/2022 - 17:00